1.Tüketici Hakları - Cayma - İptal İade Koşulları

a. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
b. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
c. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
d. Ücretsiz kargo olarak gönderilen ürünlerin iade edilmesinde gönderilirken ve iadesinde katlanılan kargo masrafları alıcı tarafından ödenen ücret üzerinden kesilir.
e. Satın alınan her bir ürün, 15 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
f. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
g. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 7 gün içinde yazılı, e-posta veya telefon aracılığıyla alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 21 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.
h. Sipariş İptali ile ilgili ödeme süreci, Alıcı’nın talebini göndermesini takip eden 7 iş günü içerisinde başlatılır.
ı. Ürün iadesi ile ilgili ödeme süreci, Ürün’ün SATICI/ TEDARİKÇİ’ye ulaşmasını takip eden 14 iş günü içerisinde başlatılır.

2.Kredi Kartı ve EFT/Banka Ödemede İade

a. ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa banka ALICI’ya geri ödemesini aynı taksitle yapmaktadır. Banka tarafından ALICI’ya yapılacak iade şekli BANKA ile ALICI arasında olup SATICI/ TEDARİKÇİ ve/veya ÜRETİCİ’nin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
b. ÜRETİCİ bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarında yapılan taksit harcamalarının ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.
c. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda ÜRETİCİ, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Kredi kartıyla yapılan ödemelerin iadesi aynı kredi kartına takibin başlatıldığı 14 iş günü içerisinde yapılır.
d. ALICI EFT/BANKA yoluyla gerçekleştirdi ise ödeme aynı hesaba yada belirttiği başka bir hesaba katlanılan kargo masrafları düşüldükten sonra takibin yapıldığı 14 iş günü içerisinde iadesi yapılır.
e. Hediye çeki, İndirim Kuponu yada bir kampanyadan yararlanılan ürünlerin iadelerinde nakit iade yapılmaz. Aynı zamanda bunlar için katlanılan kargo harcamaları ALICI’ya yansıtılır ve takibin başlatıldığı 14 iş günü içerisinde iadesi yapılır.
f. Hediye çeki, İndirim Kuponu yada bir kampanyadan yararlanılan ürünlerinde tüketilen bu kazanımlar bir sonra ki siparişleri aktarılamaz ve bunlara dair kazanılmış avantajlara tekabul eden tutarlar ALICI’ya ödenmez.

3.Satın Alınan Ürün Bedeli Ödenmez ise

a. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer ve bundan doğabilecek zararları tüketiciden talep edebilir.

4.Kredi Kartının Yetkisiz Kullanımı ile Yapılan Alışverişler

a. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye giderleri ALICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

5.Ön Görülemeyen Sebeplerden Ötürü Ürün Teslim Süresinde Teslim Edilemezse

a. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak EFT / Banka yoluyla yapılmış ise 14 iş günü içerisinde ödemenin geldiği hesaba yada ALICI tarafından belirtilen banka hesabına ödenen tutar geri iade edilir.

6.Alıcının Ürünü Kontrol Etme Yükümlülüğü

a. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle ile birlikte faturanın da gelen ürün içerisinde bulunması gerekmektedir.

7.Cayma Hakkı

a. ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
b. Satıcının Cayma Hakkını Kullanabilmesi İçin Aşağıdaki Şirket Bilgileriyle İletişime Geçmelidir.

ŞİRKET

ADI/UNVANI: Ofis Tedarik Kurumsal Kırtasiye Temizlik Gıda ve Bilgisayar Sarf Malz. Lti. Şti.
ADRES: İkitelli OSB. Sefaköy San. Sit. 5.Blok No:29 Başakşehir/İSTANBUL
EPOSTA: [email protected]
TEL: 0212 549 81 06
FAKS: 0212 549 81 07

8.Cayma Hakkının Kullanımı ve Süresi

a. İade formu, iade edilecek ürünlerin kutusu , ambalajı , varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
b. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan ürüne ait kargolama ve çıkabilecek diğer masraflar ALICI’ ya aittir.
c. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI’ ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
d. 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
e. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde; Tek sipariş konusu olan ancak tedarik, üretim, stok vb. nedenlerle ayrı ayrı tarihlerde teslim edilen ürünlerin olması halinde son malın teslim tarihi dikkate alınacaktır. Birdden fazla parçanın bir araya gelmesi ile tamamlanan ürünlerde ise son parçanın teslim tarihi dikkate alınacaktır. Aynı ürün belirli bir süre boyunca düzenli olarak teslimin yapıldığı sözleşmelerde ilk ürünün teslim tarihi dikkate alınacaktır.
f. ALICI cayma talebini 0 (212) 549 81 06 nolu telefonda çağrı merkezini arayarak yada e-posta yoluyla gerçekleştirebilir. Aynı zamanda İade işlemlerini gerçekleştirmek için web sitesindeki iptal talebi bölümünde yazan yönergeleri izleyerekte gerçekleştirebilir.
g. ALICI tarafından cayma hakkının, ürünlerin kendisine teslimine takip eden 14 (on dört) günlük süre içerisinde yazılı veya mülteri hizmetleri aracılığıyla sözlü olarak SATICI/ TEDARİKÇİ’ya bildirimde bulunmak suretiyle kullanılması durumunda, ürünler anlaşmalı nakliye firması ile teslim edildiyse söz konusu ürünlerin SATICI / TEDARİKÇİ’nin anlaşmalı nakliye şirketi ile gönderilen ÜRÜN/ ler ilk satıldığı haliyle yani demonte edilmiş olarak fatura aslı ile birlikte talebin kendisine iletildiği tarihten itibaren 7-14 gün içerisinde kurulum yapılan adresten tutanakla teslim almakla yükümlüdür.
h. Cayma hakkı konusu olan ürün’ü anlaşmalı nakliye veya kargo şirketi ile geri gönderirken kargo ve diğer taşıma masrafları ALICI’ya aittir. İade edilecek ürün bedelinden gönderilirken ve geri iadesi aşamasına katlanılan taşıma masrafları düşülerek kalan tutar ürünün SATICI’ya ulaşmasını takip eden 14 (on dört) iş günü içerisinde ALICI’ya iade edilir.
ı. ALICI’nın cayma hakkının kullanım süresi bittikten sonra cayma hakkını kullanamaz.
i. ALICI’nın cayma hakkını kulllandığı durumda kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkansızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI / TEDARİKÇİ’nin zararlarını (mal bedeli, taşımacılık masrafları, sözleşme kurmak için yapılan masraflar vb. diğer) tazmin etmekle yükümlüdür.

9.İade Koşulları

a. Alıcın’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.
b. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
c. ALICI, ürün kargoya verildikten sonra ürünü iade etmek ister veya ürün kargodan teslim alınmadan iade olursa, iade kargolama bedeli ALICI’dan tahsis edilerek kalan miktar ALICI’ya geri ödenir.

d. ALICI tarafında kesilen faturadan kargo tutarı kesilerek SATICI’ya iade faturası kesilmelidir. Eğer ürün ücretsiz bir şekilde gönderimi sağlandıysa bu durumsan ötürü katlanılan maliyetler ALICI’ya yansıtılır.

10.Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

a. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
b. Üretici firmaya ait aynı model ürünler farklı ibareler içeren etiketlerle satışa çıkarıldığında, tedarikçi firma model ve gereken özellikler satın alınan ürünü karşılaması şartı ile farklı etiketli veya etiketsiz ürün gönderme hakkına sahiptir. Bu kapsamdaki içinde cayma hakkı bulunmaz. Yapılacak işlemler iade koşulları kapsamındadır.
c. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI, ÜRETİCİ veya TEDARİKÇİ’nin kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
d. Hijyen ve Kimyasal Ürünlere ilişkin sözleşmeler.
e. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılaması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
f. Ürün nevi / türü olarak kısıtlı son kullanma tarihi olan ve hızlı bir şekilde kullanılması gereken ürünlere dair sözleşmeler.
g. ALICI Cayma süresi içerisinde Ürün’e dair belirtilen bulundurma ve kullanma talimatlarına uygun muhafaza etmez ise meydana gelen değişiklik ve bozulmaya uğramış ürünlere dair sözleşemeler.

11.Temerrüt Hali ve Hukuki Sonuçları

a. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

12.Ödeme ve Teslimat

a. Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, ZİRAAT BANK, AKBANK, YAPI KREDİ, İŞ BANKASI, VAKIFBANK, GARANTİ hesaplarımızdan (TL), (DOLAR) , (EURO) herhangi birine yapabilirsiniz.
b. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.